3.ročník Mařackého poháru je minulostí

Ideální letní počasí, skvělé sportovní výkony,nadstandartní odměny pro nejlepší týmy, křest knihy, výstava historické techniky a pro děti skákací hrad, to byly hlavní body 3. ročníku Mařackého poháru v požárním útoku, který se konal 13.8.2016 v prostorách studentského náměstí v Uherském Hradišti.

Slavnostní úvod obstaral křest knihy "DOBROVOLNÍ HASIČI OKRESU UHERSKÉ HRADIŠTĚ" a poté již mohly vypuknout boje o co nejrychlejší čas a získání některé z velmi hodnotných cen pro nejlepší týmy.

V kategorii žen si první místo vybojovaly možná malinko překvapivě, ale rozhodně zaslouženě ženy z Kunovic (UH), které využily velmi rychlé tratě a docílily  vítězného času 19:32 . Druhou příčku obsadily ženy ze Salaše a na třetím místě skončily ženy z Bojkovic. Obhájkyně loňského prvenství, ženy z Prštného skončily na 4. místě

V kategorii mužů se požární útok povedl nejlépe družstvu z Vések, které po předchozích dvou druhých místech v letech 2014 a 2015 se konečně dočkalo a časem 17:00 se stalo vítězem 3. ročníku Mařackého poháru. Na druhém místě o 3 setiny sekundy skončilo družstvo Vrbětic (ZL) a na třetím místě se umístili hasiči z Hradčovic. Loňský obhájce prvenství, družstvo z Mistřic dalo přednost účasti na jiné soutěži a na startu se neobjevilo.......

Ve vloženém závodě mužů v katogorii nad 35 let si to o tekutou odměnu rozdaly týmy Vések a Bojkovic, kde tým Bojkovic byl o kousek lepší a vyhrál.

Velké  poděkování patří všem, ktěří se jakýmkoliv způsobem podíleli na zdárném průběhu soutěže, závodníkům za skvělé výkony a sportovní vystupování , okolním sborům, které přivezly ukázat svou historickou techniku a rovněž velký dík patří sponzorům, bez kterých bychom soutěž podobného rozsahu mohli jen ztěží uskutečnit.

Na závěr zbývá dodat, že Sdh Mařatice se připojil k veřejné sbírce po zesnulém kolegovi a 50 % finanční hotovosti, která se vybrala na startovném, byla odeslána na transparentní účet, podrobnosti na odkazu  www.hzscr.cz/clanek/vyhlaseni-verejne-sbirky.aspx

Reportáž z Mařackého poháru od času 7:20 - ZDE